FORUM PRZENIESIONO POD NOWY ADRES: http://drlucy.pl/forum

Możesz pomócPomocnik

Facebook

Przetłumacz stronę


Mapa odwiedzin

Pogoda na dziś

Tu docieramy


Czasem życia stawia człowieka przed dramatycznymi wyborami. Choroby, wyjazdy, zmiana sytuacji życiowej sprawiają, że nie jest on w stanie opiekować się dłużej psem. Żadna sytuacja nie zwalnia jednak człowieka z odpowiedzialności za los swojego Przyjaciela...
Nie oceniamy motywów stojących za decyzją o oddaniu psa – wierzymy, że zawsze jest to decyzja trudna i poprzedzona głębokim namysłem. Przypominamy jedynie, że to na człowieku spoczywa moralny obowiązek znalezienia rozwiązania najmniej bolesnego dla zwierzęcia, za którego życie wziął odpowiedzialność, i podpowiadamy jak to uczynić.

  1. Szukaj domu wśród ludzi, których znasz. Czasem znajomi, czasem znajomi znajomych – szukają właśnie Przyjaciela. To najlepsze rozwiązanie – wiesz, dokąd pies trafi, będziesz mógł się dowiedzieć, jak radzi sobie w nowym otoczeniu i jaką ma opiekę.

  2. Rób ogłoszenia – gazety, specjalne portale internetowe, gabinety weterynaryjne – wszędzie tam możesz zostawić za darmo lub za niewielką opłatą informację o tym, że szukasz domu dla psa. To naprawdę skuteczny sposób – owczarki szkockie zwykle szybko znajdują nowych opiekunów.

  3. Jeśli jednak, mimo ogłoszeń, chętni z jakiś względów nie zgłaszają się – nie porzucaj psa. Pamiętaj – jesteś za niego odpowiedzialny.. Wyrzucenie psa w lesie, porzucenie przy drodze to bestialstwo. Domowy pies nie ma szans przeżyć bez pomocy człowieka, jeśli nie wpadnie pod samochód, to umrze z wycieńczenia, stanie się ofiarą ludzkiego okrucieństwa lub trafi w ręce hycla. A schronisko to często wyrok śmierci dla psa o tak wrażliwej psychice – collie nie radzą sobie w schroniskowej rzeczywistości. Jeśli więc czujesz, że Twoje możliwości działania zostały wyczerpane – skontaktuj się z nami. Pomożemy znaleźć psu bezpieczne miejsce i kochających ludzi.

  4. Pamiętaj! Ludzie adoptujący rasowe psy nie zawsze mają dobre intencje. Sprawdź dom, do którego chcesz oddać swojego psa, podpisz z nowymi właścicielami umowę adopcyjną, w której jasno określisz swoje wymagania co do warunków, w jakich będzie żył pies. Jeśli możesz – wykastruj/wysterylizuj psa. Zyskasz pewność, że nie spędzi reszty życia jako „producent” szczeniaków w jednej z licznych w naszym kraju nielegalnych rozmnażalni.

Videoclip