FORUM PRZENIESIONO POD NOWY ADRES: http://drlucy.pl/forum

Możesz pomóc



Pomocnik

Facebook

Przetłumacz stronę


Mapa odwiedzin

Pogoda na dziś

Tu docieramy


Czasem życia stawia człowieka przed dramatycznymi wyborami. Choroby, wyjazdy, zmiana sytuacji życiowej sprawiają, że nie jest on w stanie opiekować się dłużej psem. Żadna sytuacja nie zwalnia jednak człowieka z odpowiedzialności za los swojego Przyjaciela...
Nie oceniamy motywów stojących za decyzją o oddaniu psa – wierzymy, że zawsze jest to decyzja trudna i poprzedzona głębokim namysłem. Przypominamy jedynie, że to na człowieku spoczywa moralny obowiązek znalezienia rozwiązania najmniej bolesnego dla zwierzęcia, za którego życie wziął odpowiedzialność, i podpowiadamy jak to uczynić.

  1. Szukaj domu wśród ludzi, których znasz. Czasem znajomi, czasem znajomi znajomych – szukają właśnie Przyjaciela. To najlepsze rozwiązanie – wiesz, dokąd pies trafi, będziesz mógł się dowiedzieć, jak radzi sobie w nowym otoczeniu i jaką ma opiekę.

  2. Rób ogłoszenia – gazety, specjalne portale internetowe, gabinety weterynaryjne – wszędzie tam możesz zostawić za darmo lub za niewielką opłatą informację o tym, że szukasz domu dla psa. To naprawdę skuteczny sposób – owczarki szkockie zwykle szybko znajdują nowych opiekunów.

  3. Jeśli jednak, mimo ogłoszeń, chętni z jakiś względów nie zgłaszają się – nie porzucaj psa. Pamiętaj – jesteś za niego odpowiedzialny.. Wyrzucenie psa w lesie, porzucenie przy drodze to bestialstwo. Domowy pies nie ma szans przeżyć bez pomocy człowieka, jeśli nie wpadnie pod samochód, to umrze z wycieńczenia, stanie się ofiarą ludzkiego okrucieństwa lub trafi w ręce hycla. A schronisko to często wyrok śmierci dla psa o tak wrażliwej psychice – collie nie radzą sobie w schroniskowej rzeczywistości. Jeśli więc czujesz, że Twoje możliwości działania zostały wyczerpane – skontaktuj się z nami. Pomożemy znaleźć psu bezpieczne miejsce i kochających ludzi.

  4. Pamiętaj! Ludzie adoptujący rasowe psy nie zawsze mają dobre intencje. Sprawdź dom, do którego chcesz oddać swojego psa, podpisz z nowymi właścicielami umowę adopcyjną, w której jasno określisz swoje wymagania co do warunków, w jakich będzie żył pies. Jeśli możesz – wykastruj/wysterylizuj psa. Zyskasz pewność, że nie spędzi reszty życia jako „producent” szczeniaków w jednej z licznych w naszym kraju nielegalnych rozmnażalni.

Videoclip